Zima to pora roku, która pomimo chłodu nie skreśla możliwości pozostania aktywnym fizycznie. Wręcz przeciwnie zima otwiera drogę do podejmowania zimowych aktywności jak np. narciarstwo zjazdowe, snowboard, narciarstwo biegowe i wiele innych.

Możliwości podejmowania zimowych aktywności w Szklarskiej Porębie i Jakuszycach

Szklarska Poręba to niewielka miejscowość z wielkimi możliwościami. Z racji umiejscowienia oraz ukształtowania terenu Szklarska Poręba w swojej ofercie posiada stoki narciarskie o zróżnicowanym poziomie nachylenia dostosowane do różnych poziomów umiejętności. Wiele ze stoków jest niewielkich o długości do około 250m, na których doskonale odnajdą się początkujący narciarze i snowboardziści oraz dzieci.

Do takich stoków należą:

  • Wesoła Górka oddalona od naszego resortu o 650m
  • Pietkiewiczówka oddalona od resortu o 700m
  • Nartolandia oddalona od resortu o 1km
  • Biała Polana oddalona od resortu o 2km
  • Dolina Szczęścia oddalona od naszego resortu o 2,7km

Dla bardziej wymagających fanów aktywności zimowych, niecały kilometr od Platinum Mountain Hotel & SPA, znaleźć  kompleks narciarski Ski Arena Szrenica. W skład kompleksu wchodzi 12km tras o zróżnicowanym poziomie trudności, wyciągi krzesełkowe i orczyki. Jest to największy tego typu ośrodek narciarski w Szklarskiej Porębie.

Niecałe 9km od naszego resortu znajduje się natomiast prawdziwy raj dla amatorów biegów narciarskich. Kompleks w Jakuszycach to ponad 100km tras o zróżnicowanym stopniu trudności oraz długości tras. Dla wszystkich miłośników sportów zimowych dedykujemy jeden z naszych pakietów #PlatynoweBiegówki.

Czeskie ośrodki narciarskie blisko Szklarskiej Poręby

Po Czeskiej stronie znajduje się wiele kompleksów narciarskich, dla bardziej wprawionych narciarzy i snowboardzistów.

Jednym z nich jest ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn. Zlokalizowany jest 61km od Szklarskiej Poręby - jednak w linii prostej jest to jedynie 12km. Kompleks posiada w swojej ofercie trasy niebieskie dla początkujących narciarzy oraz trasy biegowe. Bardziej zaawansowani również nie powinni się nudzić - trasy czerwone i czarne oraz snowpark z pewnością odpowiedzą na potrzeby bardziej wymagających riderów.

Harrachow to kolejny kompleks stoków, w którego skład wchodzą zróżnicowane trasy, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych amatorów zimowych aktywności. Wielką zaletą ośrodka jest jego niedaleka odległość od Szklarskiej Poręby - 14km samochodem. Można więc wybrać się na szusowanie, nie oddalając się daleko poza granicę naszego kraju.

Rokietnice nad Jizerou to natomiast raj dla rodzin i osób o średnim poziomie umiejętności. Ośrodek leży 25km od Szklarskiej Poręby, warto więc rozpatrzyć go, jako urozmaicenie zimowego szusowania.

Zima z Platinum Mountain Hotel & SPA

Szklarska Poręba to idealny kierunek dla osób, które cenią sobie zimową aktywność. Zachęcamy do sprawdzenia naszych pakietów oraz spędzenia zimy wspólnie z Platinum Mountain Hotel & SPA. Jeśli nie macie swojego sprzętu zimowego, możecie go wypożyczyć na terenie naszego obiektu.