Wystawa Fundacji Urtica Dzieciom

Kochamy sztukę, ale jeszcze bardziej kochamy pomagać. Pomaganie poprzez sztukę staje się więc wartością wyjątkową. Z wielką przyjemnością prezentujemy wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci dotknięte chorobą nowotworową. Każda z prac ma w sobie ogromny ładunek emocjonalny, a proces ich tworzenia wspierał młodych artystów w normalnym funkcjonowaniu w chorobie.

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w 2017 roku z inicjatywy firmy Urtica Sp. z o.o., która istnieje już od 25 lat. Filozofią Fundacji jest idea #PomaganieToSztuka, a jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich bliskim. Prowadząc inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym Fundacja wspiera dzieci chore onkologicznie i ich rodziny. Aktualnie z pomocy Fundacji korzysta 18 oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce. Działania Fundacji to nie tylko finansowe wsparcie dla szpitali. Jej nadrzędną wartością jest czas poświęcony dzieciom i zaangażowanie, by dzieci dotknięte chorobą nowotworową miały szansę na normalne życie i zabawę.

Fundacja prowadzi na oddziałach warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria”, podczas których mali pacjenci tworzą obrazy, uwalniając swoje emocje. Zakończeniem każdej edycji warsztatów jest Gala Urtica Dzieciom – charytatywna aukcja prac plastycznych, która odbywa się co roku w listopadzie we Wrocławiu. Środki finansowe uzyskane z licytacji przekazywane są oddziałom onkologii dziecięcej.

Jak kupić obraz?

Kupując obrazy Fundacji Urtica Dzieciom, wspierasz oddziały onkologii dziecięcej i małych pacjentów – cały dochód zostaje przekazany na cele charytatywne oddziałom.

  1. Wybierz obraz, który Cię zainteresował
  2. Skontaktuj się z Fundacją Urtica Dzieciom
  3. Wykonaj przelew
  •    Osoby fizyczne – przelew na konto Fundacji: 72 1050 0086 1000 0090 3133 5228
  •    Przedsiębiorcy – podpisanie umowy darowizny z Fundacją i postępowanie zgodnie z postanowieniami umowy.

71 782 66 68
biuro@urticadzieciom.pl

PAMIĘTAJ! Wszystkie darowizny przekazane na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego możesz odliczyć od swojego podatku PIT.

  • Możesz też oddać 1% podatku VAT – KRS: 0000693315

Serdecznie zachęcamy do zakupu obrazów w myśl idei #PomaganieToSztuka.

#PlatynoweSerce       #ARTbyPlatinum