​Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w 2017 roku z inicjatywy firmy Urtica Sp. z o.o., która istnieje już od 25 lat. Celem Fundacji jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich bliskim. Prowadząc inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym Fundacja wspiera dzieci chore onkologicznie i ich rodziny. Aktualnie z pomocy Fundacji korzysta 18 oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce. Działania Fundacji to nie tylko finansowe wsparcie dla szpitali. Jej nadrzędną wartością jest czas poświęcony dzieciom i zaangażowanie, by dzieci dotknięte chorobą nowotworową miały szansę na normalne życie i zabawę. Fundacja prowadzi na oddziałach warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria”, podczas których mali pacjenci tworzą obrazy, uwalniając swoje emocje. Zakończeniem każdej edycji warsztatów jest Gala Urtica Dzieciom – charytatywna aukcja prac plastycznych, która odbywa się co roku w listopadzie we Wrocławiu. Środki finansowe uzyskane z licytacji przekazywane są oddziałom onkologii dziecięcej. Filozofią Fundacji jest idea #PomaganieToSztuka!

#ARTbyPlatinum

Jacek Caputa to absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych Warszawie. Projektant, ilustrator, rzeźbiarz i malarz. Twórca kolaży i kompozycji przestrzennych. Kreator eventów i projektów marketingowych. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik wielu pokazów zbiorowych, zarówno w kraju jak i za granicą (wystawy indywidualne m.in. w Anglii, Szkocji, USA). Jacek Caputa w swojej twórczości szuka nowych znaczeń i symboli. Jego obrazy ukazują proces nie tylko twórczy, lecz stawiają egzystencjalne, ciągle aktualne pytania. Świat artysty mieni się wyrazistymi kolorami i tajemniczymi formami. Wystawa “Wiosna” to malarska podróż artysty przez pastelowe pola i kolorowe łąki, pachnące ogródki i rabatki. Artysta otwiera swój własny, mocno kolorowy i bajkowy zakątek na ziemi. Twoje Miejsce, Twój Luksus

#ARTbyPlatinum

Z wykształcenia lingwistka, z zamiłowania malarka. Urodzona 13 maja 1990r. w Warszawie, rysowała od najmłodszych lat, znikając na długie godziny w świecie kredek i stron szkicownika. Swoje pierwsze kroki w rysunku pod okiem profesorów ASP stawiała w roku 2006 w Państwowym Ognisku Artystycznym na warszawskich Nowolipkach. Następnie przyszedł czas na malarstwo akrylowe na płótnie, co zaowocowało wernisażem obrazów w 2014 roku w Centrum Kultury Warszawa Młociny. Dzięki temu podjęła współpracę z galerią Kameleon na Bemowie. W 2016 roku wzięła udział w aukcji obrazów ,,Z talentem do celu”. W 2020 roku była autorką plakatu oraz materiałów marketingowych do filmu ,,Pokój” a rok później odpowiadała za koncepcję graficzną, czołówkę i projekt plakatu do filmu ,,Lokal zamknięty”. W czerwcu 2021 zajęła 3. miejsce w konkursie na projekt kartki pocztowej z okazji roku Lema w Instytucie Polskim w Wiedniu. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.

#ARTbyPlatinum

Łukasz Wieczorek, młody artysta którego talent zrodził się z pasji do wyrażania emocji w pracach artystycznych. Z zawodu ambitny młody szef kuchni, na co dzień pracujący w zawodzie i odnoszący sukcesy na tym polu. Maluje od 2 lat, traktuje to jako hobby i możliwość “złapania oddechu” w dość intensywnym życiu szefa kuchni. “Zaczęło się od tego że chciałem namalować obraz, który miał posłużyć jako element wystroju mieszkania. Moje malowanie ma za zadanie wyrzucenie z siebie emocji, czy to pozytywnych czy negatywnych i takie są właśnie te obrazy, przenoszą emocje… Malowanie obrazów i praca kucharza według mnie mają wiele wspólnego, jeśli chodzi o kreatywność i ekspresje.”

#ARTbyPlatinum

Czesław Szyc to artysta-plastyk, który swoją przygodę ze sztuką rozpoczął we wczesnych latach siedemdziesiątych. Doświadczenie zdobył w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych i pracy jako współautor wielu projektów artystycznych w pracowni muzyka Michaela Jacksona. W swojej twórczości oddaje się refleksji nad ludzką kondycją, odnosi się do tajemnicy czasu, życia i śmierci. Prace tworzy w swoim domu w Mikołajkach, gdzie posiada również swoją autorską galerię. Ze swoimi pracami pojawiał się na wielu indywidualnych wystawach w Poznaniu, Mrągowie, Piszu czy Biskupcu.

#ARTbyPlatinum

Wnętrza Platinum Mountain Hotel & SPA zdobią przepiękne drewniane stoły wykonane na zamówienie hotelu przez Regalia Polska Manufaktura. „Na początku było… marzenie. Marzenie o domu wśród wzgórz, otoczonego lasem, z widokiem na zamglone łąki. Marzenie o domu z gankiem ze starego drewna, ze ścianami z czerwonej cegły i dachem pokrytym stuletnią dachówką. Marzenie o domu z duszą. I taki dom powstał. A potem, dzięki doświadczeniu, jakie zdobyliśmy budując nasz dom, powstała nasza firma – Regalia Polska Manufaktura (…)” – w ten sposób Regalia Polska Manufaktura, zajmująca się wytwarzaniem niepowtarzalnych mebli ze starego drewna, opisuje swoje początki. Zapraszamy do obejrzenia filmu o wspólnym projekcie: Historia starego drewna.

#ARTbyPlatinum

Dzieła Grzegorza Pawłowskiego zdobią wnętrza Platinum Mountain Hotel & SPA. Niezwykle ambitny i charyzmatyczny Artysta rzeźbiarz, uczeń Dariusza Milińskiego, mieszkający i pracujący w Szklarskiej Porębie. Tworzy zarówno w drewnie, skałach jak i w metalu, a inspiracje przynosi mu natura i świat fantazji.

#ARTbyPlatinum

W ramach wspierania lokalnej i regionalnej sztuki, Platinum Mountain Hotel & SPA zaprosił do współpracy Macieja Wokana. Artysta od 20 lat zajmuje się rzeźbą, łączy w twórczości kamień, metal i drewno. Dzięki rzeźbiarzowi powstał wizerunek karkonoskiego Ducha Gór, powstał „Magiczny Szlak Ducha Gór” w Szklarskiej Porębie.

#ARTbyPlatinum

Artystka – Malarka, Pisarka, Publicystka – Hanna Bakuła. Nazywana „ Witkacym w spódnicy”, pani Hanna to artystka wielu talentów, absolwentka malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, autorka 20 publikacji, wieloletnia felietonistka w magazynach dla kobiet oraz mężczyzn, a także projektantka. Założyła również Fundację Hanny Bakuły, która pomaga dzieciom z domów dziecka. Aktywnie popiera kobiety i ich działania, określa się jako soft-feministka. “Kwiaty Pandemiczne” to seria prac prezentująca kwiaty, które jako jedyne “modele”, pani Hanna miała możliwość rysować w trakcie lockdownu. Malowanie kwiatów. To, bardzo trudna sprawa, jeśli nie mają się ocierać o kicz. Są zbyt piękne. […] W czasie pandemii okazały się być jedynymi dostępnymi modelami. Wobec pierwszych, kwiatowych pasteli byłam speszona. Po kilku, zrozumiałam, że zmarnowałam wiele lat używając ich jako elementów w tłach portretów, a nie jako głównych motywów. Hanna Bakuła Zapraszamy do obejrzenia relacji: Wieczór Autorski Hanny Bakuły w Platinum Mountain Hotel & SPA.

#ARTbyPlatinum