Zapierające dech w piersiach widoki, piękna architektura, wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia. Odkryj magię okolicy!

Szklarska Poręba to miejsce, do którego przybywają grupy biegaczy, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Malowniczy, górzysty teren, gęsty las, wspaniały mikroklimat i czyste powietrze – nic więcej nie potrzeba, aby zacząć swoją przygodę z bieganiem górskim. Dzięki wyjątkowemu położeniu naszego hotelu mogą Państwo skorzystać z wielu wspaniałych tras biegowych:

Szklarska Poręba i jej okolice to aż 450 km ścieżek rowerowych o różnym stopniu przewyższenia i zaawansowania. Z myślą o aktywnym wypoczynku, oferujemy wypożyczalnię rowerów elektrycznych oraz górskich, dla całej rodziny! W celu rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją

Dolina Pałaców i Ogrodów u podnóża Karkonoszy to unikalny kompleks 30 przepięknych obiektów – zamków, pałaców i dworów, a wśród nich m.in., tak niezwykłe miejsca jak: Pałac w Staniszowie, Pałac na Wodzie w Staniszowie Dolnym, Pałac w Wojanowie, Pałac w Łomnicy, Zamek w Karpnikach, Pałac w Pakoszowie czy Pałac Spiż w Miłkowie. Te urokliwe miejsca zapraszają do poznania bogatej, wieloletniej historii, która jest nieodłączną częścią kultury regionu.

Śnieżne Kotły to doskonały punkt widokowy, z którego roztacza się panorama Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, Rudaw Janowickich i Kotliny Jeleniogórskiej, a przy dobrej pogodzie widać też Ślężę na Przedgórzu Sudeckim.

Wychodząc z naszego hotelu w zasadzie znajdujemy się już na szlaku na najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby – Szrenicy, która jest idealnym punktem widokowym na Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie. Ze Szrenicy można wyruszyć w dalszą trasę na Śnieżne Kotły czy do skał o nazwie Trzy Świnki na granicy polsko-czeskiej.

image

Karkonosze to nie tylko największe szczyty, ale również wyjątkowo urokliwe pasma niższych gór, jak Góry Izerskie, które doceniane są przez miłośników sportów rowerowych, ale również wielbicieli pieszych wędrówek. Zachęcamy do wybrania się w trasę zaczynając od Schroniska Orle, czyli schroniska turystycznego, będącym pozostałością po powstałej przy hucie szkła osadzie (kolonii) Carlsthal.

Sięgnij chmur na platformie widokowej w pobliskim Świeradowie-Zdroju! Ze szczytu wieży roztacza się piękny widok na uzdrowisko oraz krajobraz górski. Powrót ze SkyWalk może być ułatwiony, dzięki 105-metrowej zjeżdżalni, a odrobinę adrenaliny podniesie relaks na siatce w kształcie kropli oraz spacer po szklanej platformie.

Odwiedzając nasz hotel, możecie Państwo znaleźć kryształowe, małe arcydzieła z regionalnej Huty Szkła Kryształowego Julia. W trakcie zwiedzania będą mogli Państwo poznać niezwykle interesującą historię huty oraz z bliska podziwiać proces produkcji, a także w trakcie warsztatów poznać tajniki sztuki szklarskiej.

image

Zamek Chojnik Zamek Chojnik został zbudowany w XIV w. przez księcia Bolka II jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend, m. in. o Kunegundzie, zobaczyć pręgierz, postrzelać z kuszy i wejść na wieżę skąd rozciąga się malownicza panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.

W kopalni św. Jana działały sztolnie rud cynku i kobaltu od XVI do XIX wieku. Kopalnie można zwiedzić podążając ścieżką dydaktyczno-turystyczną „Śladami dawnego górnictwa kruszców”. Na 8 km trasie znajduję się 12 stanowisk naziemnych oraz trasa podziemna o długości 350 m.

Średniowieczna drewniana Świątynia Wang w Karpaczu została zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii w początkowym okresie chrystianizacji Skandynawii, a jego architektura łączy elementy sztuki romańskiej z nordycką sztuką ludową. Świątynia wykonana jest z sosny norweskiej, która nasycona żywicą, wykazuje niezwykłą trwałość.

Swoją architekturą zachwyca obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych.

Stolica Czech słynie z ogromnego kompleksu zamkowego oraz niepowtarzalnego klimatu. Już przed wiekami Praga przyciągała najznamienitszych artystów zyskując sobie miano „Złotego Miasta” – symfonii piękna i elegancji. Spacerując po uliczkach Pragi nie należy się śpieszyć, gdyż są one pełne tajemniczych miejsc.